دستگاه شستشوی التراسونیک

قیمت دستگاه شستشوی التراسونیک

حمام التراسونیک یا التراسونیک کلینر چیست ؟

تمیزکردن با فراصوت (به انگلیسی: Ultrasonic Cleaning) یک فرایند است که از فراصوت (معمولاً ۲۰ تا ۴۰۰ کیلوهرتز) و یک محلول پاک‌کننده (گاهی نیز آب شیر) برای تمیزکردن اجسام استفاده می‌کند. در این فرایند می‌توان فقط از آب استفاده کرد، اما استفاده از محلول مناسب برای جسم مورد نظر در تمیز کردن آن تأثیر بسزایی دارد. تمیزکردن معمولاً ۳ تا ۶ دقیقه طول می‌کشد، اما ممکن است بسته به جسم مورد نظر تا ۲۰ دقیقه نیز بکشد.

حمام التراسونیک یا التراسونیک کلینر، دستگاهی است که با استفاده از فرکانس‌های التراسوند (همان امواجی که تصاویر سونوگرافی ایجاد میکنند)، برای از بین بردن سریع و دقیق انواع آلودگی‌ها از نقاط قطعات مختلف استفاده می‌شود.
به خصوص برای پاکسازی قطعاتی با زوایا و شکاف‌های ریز و زیاد و نقاطی که دسترسی به آنها مشکل است. امواج التراسونیک، در واقع امواجی با فرکانسی بالاتر از محدوده شنوایی انسان هستند که محدوده فرکانسی بالاتر از 20 کیلوهرتز را شامل می‌شوند.

عملکرد این دستگاه بدین صورت است که قطعه مورد نظر درون یک محفظه به همراه محلول مناسب قرار می‌گیرد و این محلول توسط یک ژنراتور امواج التراسونیک با فرکانس و قدرت بالا به ارتعاش در می‌آید.

این اتفاق باعث تشکیل یک میکروجت التراسونیک از محلول می‌گردد. این میکرو‌جت‌ها که در تمام بخش‌های محلول و در جهت‌های مختلف به صورت پیوسته در حال تشکیل شدن هستند، به سطح قطعات داخل محفظه برخورد کرده و آلودگی‌های سطح را از آن جدا می‌کنند. با توجه به ابعاد میکرومتری این میکروجت‌ها، آنها توانایی نفوذ به ریزترین منافذ و شکاف‎های قطعه را دارند و هر نوع آلودگی را از آنها خارج می‌کنند.

برای بسیاری از اقلام در بسیاری از صنایع نیاز به تمیز‌کردن دقیق وجود دارد، که این موضوع باعث می‌شود این دستگاه ها روشی مناسب برای از بین بردن آلودگی اشیاء مختلف از جمله فلز ، شیشه ، پلاستیک ، سرامیک و بسیاری از سطوح دیگر با خیال راحت باشد.

در حال حاضر از این روش در صنایع طلاسازی و جواهر سازی، ساعت سازی، دندانپزشکی، پزشکی، آزمایشگاهی، قطعه سازی، خودروسازی و تعمیرات خودرو، صنعت چاپ و بسیاری صنایع دیگر که نیاز به شستشوی ابزار و قطعات دارند، استفاده می‌شود و روز به روز بر دامنه کاربران این دستگاه افزوده می‌شود.

 

فروش حمام التراسونیک

انواع حمام التراسونیک در حجم های مختلف 

قیمت دستگاه شستشوی التراسونیک

حمام التراسونیک آزمایشگاهی 2 لیتری

مدل vCLEAN1 – L2
قیمت :4.000.000 تومان

قیمت دستگاه شستشوی التراسونیک

حمام التراسونیک آزمایشگاهی 4 لیتری

مدل vCLEAN1 – L4
قیمت : 5.000.000 تومان

قیمت دستگاه شستشوی التراسونیک

حمام التراسونیک آزمایشگاهی 6 لیتری

مدل vCLEAN1 – L6
قیمت : 7.500.000 تومان

قیمت دستگاه شستشوی التراسونیک

حمام التراسونیک آزمایشگاهی 9 لیتری

مدل vCLEAN1 – L9
قیمت : 9.000.000 تومان

قیمت دستگاه شستشوی التراسونیک

حمام التراسونیک آزمایشگاهی 13 لیتری

مدل vCLEAN1 – L13
قیمت : 11.500.000 تومان

قیمت دستگاه شستشوی التراسونیک

حمام التراسونیک آزمایشگاهی 20 لیتری

مدل vCLEAN1 – L20
قیمت : 15.000.000 تومان

قیمت دستگاه شستشوی التراسونیک

حمام التراسونیک آزمایشگاهی 27 لیتری

مدل vCLEAN1 – L27
قیمت : 18.000.000 تومان

قیمت دستگاه شستشوی التراسونیک صنعتی

حمام التراسونیک صنعتی

مدل vCLEAN
حجم 50 الی 1000 لیتر

قیمت دستگاه شستشوی التراسونیک