فناوری های برتر حوزه سلامت

فناوری حوزه سلامت سال 2019

۵ فناوری برتر حوزه سلامت در سال گذشته از نگاه مجله “فوربز”

پژوهشگران دائما در حال تلاش برای توسعه فناوری‌های نوین هستند و اغلب فناوری‌هایی که آنها توسعه می‌دهند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی افراد را ارتقا می‌دهد.

طی دهه اخیر ما شاهد نوآوری‌های پوشیدنی بسیاری بودیم و هستیم و در این خبر قصد داریم ۵ فناوری پوشیدنی برتر سال ۲۰۱۹ که کیفیت زندگی افراد را ارتقا داده است، معرفی کنیم.

۱. “جُو گو”
درمان با نور قرمز یکی از درمان‌های نوین است که طی آن طول موج‌های خاصی از نور که گفته می‌شود برای سلامتی انسان بسیار مفید هستند و می‌توانند سبب از بین رفتن چربی، بهبودی سریع‌تر عضلات، کاهش درد مفاصل، افزایش عملکرد تیروئید، افزایش تولید تستوسترون و حتی بهبود سلامت پوست شود، به بدن ارسال می‌شود

۲. دستگاه “مای تِنس”
شرکت “بی ول کانکت”(BewellConnect) وسیله‌ای به نام “مای تنس”(MyTens ) توسعه داده است. “مای تنس” یک دستگاه بی‌سیم تحریک الکتریکی است که کاربران می‌توانند از آن برای جلوگیری از خستگی ماهیچه‌ها استفاده کنند تا درد و ناراحتی آنها تسکین یابد.

۳. هدفون‌ “هالو”
شرکت “هالو نوروساینس” هدفون ورزشی به نام هالو(Halo) توسعه داده و ادعا کرده ورزشکاران می‌توانند از آن برای ارتقای تاثیر تمرینات خود استفاده کنند. این دستگاه پوشیدنی به منظور تحریک قشر حرکتی مغز برای تجربه یک حالت زودگذر انعطاف‌پذیری بیش از حد طراحی شده که در این حالت می‌تواند بطور موثرتری اتصالات عصبی بسازد.

۴. دما سنج”ثرمو”
شرکت “ویتینگز”(Withings) موفق به توسعه دستگاهی به نام “ثرمو”(Thermo) شده است که کاربران توسط آن می‌توانند از درجه حرارت بدن خود آگاه شوند. این دماسنج به طور دقیق دمای بدن افراد را اندازه گیری می‌کند و افراد به راحتی می‌توانند دریابند که تب دارند یا خیر.

۵. دستگاه مُسکن “پِین پاد”
اگر در اطراف خود کسی را دارید که از دردهای مزمن رنج می‌برد، احتمالاً دستگاه “پین پاد”(PainPod ) گزینه خوبی برای دادن هدیه به اینگونه افراد است. پین پاد یک دستگاه پوشیدنی جایگزین مسکن است که توسط سازمان غدا و دارو ایالات متحده آمریکا نیز مورد تایید قرار گرفته است. این دستگاه از ترکیبی از جریان های ریز(microcurrents ) و فناوری‌های زیست پزشکی ساخته شده است.