جرم گیری دندان در خانه

Scaling-teeth

جرم گیری دندان در خانه

چگونه در خانه جرم های دندان را بگیریم؟

اگر شما هم تصمیم گرفته اید که دندان هایتان را سفید کنید اما به هر دلیلی نمی خواهید کلی پول خرج کنید، می توانید درباره ی روش سفید سازی در خانه فکر کنید. نوارهای سفید کننده را می توانید از داروخانه های محلتان با قیمتی حدود 55 دلار تهیه کنید، عمل جرم گیری قوی دندان هم می تواند چیزی حدود 500 تا 700 دلار برایتان خرج بر دارد.

درست است که هر دوی این روش ها زحمتی برایتان ندارد، اما یک راه ارزان تر و دوست دار محیط زیست، این است که سفیدکننده ی دندان را خودتان در خانه بسازید. در تمام روش های شیمیایی از پروکسید (آب اکسیژنه) برای از بین بردن لک های دندان استفاده می شود، پس می توانید بجای نوارهای سفید کننده، پروکسید بخرید. سطح دندان های شما رنگ غذا و نوشیدنی ها را به خود جذب می کند و پروکسید می تواند آن رنگ ها را سفید کند.

جوش شیرین ماده ی دیگری است که در از بین بردن رنگ دندان مفید است. یادتان باشد که این مواد برای از بین بردن لکه ها از سطح دندان خوبند، اما اگر لایه های داخلی دندان هایتان لک شده باشند، برای سفید کردن آن ها به روش های دیگر نیاز است.
هیچ چیز جایگزین جرم گیری دندان ها در مطب دندان پزشکتان نخواهد شد، اما این راه خانگی می توانند لکه های بوجود آمده توسط غذا و نوشیدنی ها را از بین ببرد و احتمالا شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز کند.
می توانید پس از اینکه توسط این مواد دندان هایتان را مسواک کردید، یک رژ لب قرمز هم بزنید تا دندان هایتان حتی سفیدتر از آنچه شده بنظر برسد!


چگونه خودمان جرم گیر دندان بسازیم

1.یک قاشق چای خوری جوش شیرین و چند قطره آب اکسیژنه را باهم مخلوط کنید.
2.دندان هایتان را با یک مسواک و مخلوط بدست آمده مسواک بزنید، دقیقا مثل زمانی که از خمیر دندان استفاده می کنید.
3.این کار را بیش از یک بار در هفته انجام ندهید، چرا که ممکن است با ساییده شدن بیش از اندازه، به مینای دندانتان آسیب برسد.
4.و چیزی هم که بدیهی است، مخلوط را پس از مسواک کردن از دهانتان خارج کنید، قورتش ندهید!